Onai Rymaitei, iki 1918-01-15, Maskva

Onai Rymaitei, iki 1918-01-15, Maskva

Autografas: LLTI BR, f. 53, b. 261. Laiškas. Be datos, vietos. Datuota ir lokalizuota pagal turinį, Balio Sruogos biografiją. Rašyta 13,7×8,3 cm kartono lakštelyje (1–v) parkeriu (juodu rašalu). Be adreso, pašto spaudų, ženklų. Aplankstyta, dėmėta. Prie laiško voko nėra. Signatūra, numeruota pieštuku kita ranka. Mašinraštis (Algio Samulionio nuorašas): LLTI BR, f. 53, b. 1288, l. 134. Nepublikuota. Skelbiama iš autografo.

• Witness a1: iki 1918-01-15: Genetinis
  • Witness a2: iki 1918-01-15: Diplomatinis
  • Witness a3: iki 1918-01-15: Redaguotas

Laiške išsiskiria du tekstų variantai: autorinį užrašo sluoksnį atspindintis (diplomatinis) tekstas, minimaliai pagal dabartinės kalbos nuostatas pakoreguotas (redaguotas) tekstas.

Published by © Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, 2021.

Laiško atvaizdai naudotini tik mokslo ir studijų tikslais, gavus raštišką Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Bibliotekos rankraštyno (LLTI BR) leidimą (Antakalnio g. 6, LT-10308 Vilnius, tel.: +370 5 262 2592, el. paštas: bibl@llti.lt).

Šaltinį cituoti taip: Balio Sruogos laiškas Onai Rymaitei, Maskva, iki 1918-01-15, l. 1r–v, parengė Neringa Markevičienė, žr. http://www.sruoga.flf.vu.lt/v-machine/sruoga/1918_01_15_iki_or.html, in: Balio Sruogos archyvas (santrumpa – BSA), Vilnius: Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, 2021.

Laiške, užrašytame xml pavidalu, atsispindi du sluoksniai: diplomatinis (autorinis variantas parodomas pažyma „orig“) ir redaguotas (redakciniai taisymai parodomi pažyma „reg“). Koduojant laiško tekstą taikomas paralelaus segmentavimo metodas. Vienoje eilutėje esantys skirtingi variantai koduojami, naudojant žymeles „rdg“. Variantai, išdėstyti lygiagrečiai vienas šalia kito, parodomi kritiniame aparate tarp žymelių „app“.

Laiško diplomatiniame perraše atsispindi autorinis rašymo sluoksnis.

Laiško diplomatiniame tekste lapo pabaiga nurodoma pažyma p („physical note“).

Šalia laiško diplomatinio perrašo JPG formatu (600x600 DPI) teikiami autografo atvaizdai.

O. Rymaitei
Note: Ona Rymaitė (1889–1950), aktorė, 1915–1920 m. gyveno Maskvoje, baigė privačią Maskvos dailės teatro aktorės Sofijos Chaliutinos dramos mokyklą, vaidino Maskvos lietuvių dramos artistų bendrovės spektakliuose, pritariant muzikai deklamavo lietuvių poetų eilėraščius.

kuopos
Note: Balys Sruoga Maskvoje bendravo su dailininko ir kompozitoriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio (1875–1911) seserimis Valerija ir Jadvyga Čiurlionytėmis, buvo įsitraukęs į 1913 m. įsteigtos Čiurlionio kuopos prie Lietuvių dailės draugijos veiklą, Čiurlionio paveikslų gelbėjimą.
(м. Палашевск.).
Note: [М][алый] Палашевск[ий] [переулок] rus =m[ažasis] Palaševsk[io] [skersgatvis].

Unnumbered line
Unnumbered line