Vandai Daugirdaitei, 1922-06-02

Vandai Daugirdaitei, 1922-06-02

Autografas: LLTI BR, f. 53, b. 679. Telegrama. Rašyta 21,6 × 19,5 cm rudo popieriaus Vokietijos reicho telegrafo blanke (Telegraphie des Deutschen Reichs) (1r), klijuojant juosteles. Vokiškas priėmimo spaudas: [19]22-[06]-02. Užklijuoti keli pažeisti plėšiant pašto ženklai. Lankstymo į keturias dalis žymės. Nuorašas (Algio Samulionio rankraštis): LLTI BR, f. 53, b. 1290, l. 181. Nepublikuota. Skelbiama iš autografo.

• Witness a1: 1922-06-02: Variantas 1 - Diplomatinis
  • Witness a2: 1922-06-02: Variantas 2 - Redaguotas

Telegramoje išsiskiria du tekstų variantai: vėliausią autorinį užrašo sluoksnį atspindintis (diplomatinis) tekstas, minimaliai pagal dabartinės kalbos nuostatas pakoreguotas (redaguotas) tekstas.

Telegramos atvaizdai naudotini tik mokslo ir studijų tikslais, gavus raštišką Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Bibliotekos rankraštyno (LLTI BR) leidimą (Antakalnio g. 6, LT-10308 Vilnius, tel.: +370 5 262 2592, el. paštas: bibl@llti.lt).

Šaltinį cituoti taip: Balio Sruogos telegrama Vandai Daugirdaitei, iš Miuncheno – į Berlyną, 1922-06-02, parengė Neringa Markevičienė, žr. http://www.sruoga.flf.vu.lt/v-machine/sruoga/1922_06_02_vd_2.html, in: Balio Sruogos archyvas (santrumpa – BSA), Vilnius: Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, 2020, l. 1r.

Telegramoje, užrašytoje xml pavidalu, atsispindi du sluoksniai: diplomatinis (autorinių taisymų rezultatas parodomas pažymomis „add“ ir „orig“), redaguotas (redakciniai taisymai parodomi pažymomis „reg“).

Telegramos diplomatiniame perraše atsispindi vėliausias autorinio rašymo sluoksnis be rašymo proceso pažymų (autorinių braukymų, pakeitimų, pridėjimų).

Minimaliai koreguotoje telegramoje taisomi tik būtiniausi dabartinės kalbos nuostatų neatitinkantys rašybos ir skyrybos atvejai.

schoenberg
Schönberg,
daugirdoite
Daugirdaitė
berlin
Berlin,
schillerstr
Schillerstr
nachmittag,
erfurt
Erfurt,
thueringen
Thüringen
balis
Balys.
Note: Sonnabend nachmittag, Erfurt, Thüringen – Balys. vok =Šeštadienio popietę, Erfurtas, Tiuringija – Balys.
Šeštadienį, negavęs Vandos Daugirdaitės atsakymo, Balys Sruoga į Tiuringijos sostinę Erfurtą neišvažiavo. Kelionė atidėta ir dėl to, kad jis jautėsi per daug nuvargęs, todėl buvo įsitikinęs, kad į Harco kalnus neužlips. Balys Sruoga ir Vanda Daugirdaitė vėliau Tiuringijoje kartu praleido tris dienas (1922-06-04–06).

schoenberg
Schönberg,