Vandai Daugirdaitei, 1922-06-24

Vandai Daugirdaitei, 1922-06-24

Autografas: BVSNM 1019/1, BVSNM ER1 4571. Atvirlaiškis. Be datos, vietos. Datuota ir lokalizuota pagal turinį („Šventas Jonas.“), pašto spaudą, Vandos Daugirdaitės adresą. Rašyta 14,0×9,2 cm atviruke (Postkarte) (1v) parkeriu (mėlynu rašalu). 1r – nespalvotas Oberaudorfo gyvenvietės Erlio kaimo Kufšteino rajone Tirolyje su Kaizerio kalnais atvaizdas, virš jo užrašas pieštuku Balio Sruogos ranka: „Aberaudorf“. Pažeistas vokiškas išsiuntimo pašto spaudas: Erl [in Tirol]. Buvęs užklijuotas pašto ženklas, nuplėštas. Dėmėta. Atsispaudęs kitas užrašas kita ranka. Signatūra pieštuku muziejininko ranka. 1985 m. gauta iš Jadvygos Peseckienės. Mašinraštis (nuorašas) – ten pat, l. 1. Nepublikuota. Skelbiama iš autografo.

• Witness a1: 1922-06-24: Variantas 1 - Genetinis
  • Witness a2: 1922-06-24: Variantas 2 - Diplomatinis
  • Witness a3: 1922-06-24: Variantas 3 - Redaguotas

Atvirlaiškyje išsiskiria trys tekstų variantai: autorinį rašymo procesą parodantis (genetinis) tekstas, vėliausią autorinį užrašo sluoksnį atspindintis (diplomatinis) tekstas, minimaliai pagal dabartinės kalbos nuostatas pakoreguotas (redaguotas) tekstas.

Atvirlaiškio atvaizdai naudotini tik mokslo ir studijų tikslais, gavus raštišką Balio ir Vandos Sruogų namų-muziejaus (BVSNM) leidimą (B. Sruogos g. 21, LT-50250 Kaunas, tel.: +370 37 730474, el. paštas: b.sruoga@maironiomuziejus.lt). Objektą galima naudoti, tačiau tik nekomerciniais tikslais. Be to, negalima jo keisti, modifikuoti, kurti išvestinių kūrinių. [Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International (CC BY-NC-ND 4.0)].

Šaltinį cituoti taip: Balio Sruogos atvirlaiškis Vandai Daugirdaitei, iš Erlio Tirolyje – į Berlyną, 1922-06-24, parengė Neringa Markevičienė, žr. http://www.sruoga.flf.vu.lt/v-machine/sruoga/1922_06_24_1_vd.html, in: Balio Sruogos archyvas (santrumpa – BSA), Vilnius: Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, 2020, l. 1v.

Atvirlaiškyje, užrašytame xml pavidalu, atsispindi trys sluoksniai: genetinis (autoriaus koreguoti variantai parodomi pažymomis „add“, „del“, „subst“), diplomatinis (autoriniai variantai parodomi pažyma „orig“) ir redaguotas (redakciniai taisymai parodomi pažyma „reg“). Koduojant laiško tekstą taikomas paralelaus segmentavimo metodas. Vienoje eilutėje esantys skirtingi variantai koduojami, naudojant žymeles „rdg“. Variantai, išdėstyti lygiagrečiai vienas šalia kito, parodomi kritiniame aparate tarp žymelių „app“. Koduotas laiško variantas saugomas v-machine bylos aplanke sruoga BSA.

Atvirlaiškio genetiniame variante parodomi autoriniai taisymai (pakeitimai, išbraukimai, pridėjimai).

Atvirlaiškio diplomatiniame perraše atsispindi vėliausias autorinio rašymo sluoksnis.

Atvirlaiškio genetiniame tekste pateikiami tekstologiniai komentarai: autoriaus taisyta ar rašymo aspektu aiškintina vieta nurodoma pažyma c („critical note“); lapo pabaiga nurodoma pažyma p („physical note“).

Šalia atvirlaiškio genetinio varianto, diplomatinio perrašo JPG formatu (600x600 DPI) teikiami autografo atvaizdai.

Austrija?
Note: 1922 m. per Sekmines Balys Sruoga ir Vanda Daugirdaitė buvo nuvažiavę į Bavarijos Alpes, kur praleido dešimt dienų.

1922_06_24_1_vd_1r.jpgX (Close panel)
1922_06_24_1_vd_1v.jpgX (Close panel)