Albinui Rimkai, 1922-07-03

Albinui Rimkai, 1922-07-03

Autografas: LLTI BR, f. 53, b. 1120_13. Atvirlaiškis. Be datos, vietos. Datuota ir lokalizuota pagal pašto spaudą, Albino Rimkos adresą. Rašyta 14,1×9,0 cm standaus popieriaus, gelsvos spalvos atviruke (1v) pieštuku. 1r – nespalvotas Soinsee ežero ir Wendelstein kalnų Bavarijoje vaizdas. Vokiškas pašto spaudas – išsiuntimo kalnuose: Bayrischzell [savivaldybė], [Miesbacho rajone], Bavarija, [19]22-07-03. Užklijuotas 11/4 markių vertės Vokietijos imperijos pašto ženklas. Pieštuku numeruota kita ranka: „6“. Nuorašas (Algio Samulionio rankraštis): LLTI BR, f. 53, b. 1290, l. 197. Nepublikuota. Skelbiama iš autografo.

• Witness a1: 1922-07-03: Variantas 1 - Genetinis
  • Witness a2: 1922-07-03: Variantas 2 - Diplomatinis
  • Witness a3: 1922-07-03: Variantas 3 - Redaguotas

Atvirlaiškio atvaizdai naudotini tik mokslo ir studijų tikslais, gavus raštišką Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Bibliotekos rankraštyno (LLTI BR) leidimą (Antakalnio g. 6, LT-10308 Vilnius, tel.: +370 5 262 2592, el. paštas: bibl@llti.lt).

Šaltinį cituoti taip: Balio Sruogos atvirlaiškis Albinui Rimkai, iš Bavarijos – į Frankfurtą prie Maino, 1922-07-03, parengė Neringa Markevičienė, žr. http://www.sruoga.flf.vu.lt/v-machine/sruoga/1922_07_03_1_ar.html, in: Balio Sruogos archyvas (santrumpa – BSA), Vilnius: Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, 2020, l. 1v.

Atvirlaiškyje, užrašytame xml pavidalu, atsispindi trys sluoksniai: genetinis (autoriaus koreguoti variantai parodomi pažymomis „add“, „del“, „subst“), diplomatinis (autoriniai variantai parodomi pažymomis „orig“), redaguotas (redakciniai taisymai parodomi pažymomis „reg“). Koduojant laiško tekstą taikomas paralelaus segmentavimo metodas. Vienoje eilutėje esantys skirtingi variantai koduojami, naudojant žymeles „rdg“. Variantai, išdėstyti lygiagrečiai vienas šalia kito, parodomi kritiniame aparate tarp žymelių „app“. Koduotas laiško variantas saugomas v-machine bylos aplanke sruoga BSA.

Atvirlaiškio genetiniame variante parodomi autoriniai taisymai (pakeitimai, išbraukimai, pridėjimai).

Atvirlaiškio diplomatiniame perraše atsispindi vėliausias autorinio rašymo sluoksnis (be autorinių braukymų, pakeitimų, pridėjimų).

Atvirlaiškio genetiniame tekste pateikiami tekstologiniai komentarai: autoriaus taisyta ar rašymo aspektu aiškintina vieta nurodoma pažyma c („critical note“); lapo pabaiga nurodoma pažyma p („physical note“).

Šalia atvirlaiškio genetinio varianto, diplomatinio perrašo JPG formatu (600x600 DPI) teikiami autografo atvaizdai.

nuose,
Note: Wendelstein – 1 838 metrų aukščio kalnas Bavarijoje, Pietų Vokietijoje. Tai Mangfall kalnų dalis.

Line number a
1922_07_03_1_ar_1r.jpgX (Close panel)