Juozui Tumui, 1927-05-13

Juozui Tumui, 1927-05-13

Autografas: VUB RS, f. 1, b. 25. Laiškas-kvietimas. Be datos, vietos. Datuota, lokalizuota pagal numerį Lietuvos universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto Muziejaus spaude (3304); 1926-07-24 laiško numeris 3002. Rašyta 20,9 × 30,9 cm gelstelėjusio dvigubo popieriaus lapuose pieštuku (1r), spausdinimo mašinėle (violetiniu rašalu) (1v, 2r–v). 1r – kvietimas, 1v, 2r–v – Lietuvių – vokiečių kultūrinio bendradarbiavimo draugijos įstatai. Perlenkta perpus, lankstymo į dvi dalis žymės. Numeruota pieštuku kita ranka: „6“, „11“. LU HMF Muziejaus spaudas; numeris parkeriu (mėlynu rašalu) kita ranka: „3304“. Lenktas apačios kraštas. Dėmėta. Yra įplyšimų. Įklijuota į rinkinį „B. Sruogos laiškai kn. J. Tumui (iš kn. J. Tumo archyvo)“. Mašinraštis (nuorašas) – nėra. Skelbiama iš autografo.

• Witness a1: 1927-05-13: Diplomatinis
  • Witness a2: 1927-05-13: Redaguotas

Laiške išsiskiria du tekstų variantai: autorinį variantą atspindintis (diplomatinis) tekstas, minimaliai pagal dabartinės kalbos nuostatas pakoreguotas (redaguotas) tekstas.

• Skenavo Vilniaus universiteto bibliotekos Rankraščių skyrius

Published by © Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, 2022.

Laiško atvaizdai naudotini tik mokslo ir studijų tikslais, gavus Vilniaus universiteto bibliotekos Rankraščių skyriaus (VUB RS) leidimą (tel.: (8 5) 268 7127, Universiteto g. 3, LT-01122 Vilnius, el. paštas: mb@mb.vu.lt; inga.liepaite@mb.vu.lt).

Šaltinį cituoti taip: Balio Sruogos laiškas Juozui Tumui, Kaunas, 1927-05-13, parengė Neringa Markevičienė, l. 1r, žr. https://www.sruoga.flf.vu.lt/v-machine/sruoga/1927_05_13_1_jt.html, in: Balio Sruogos archyvas (santrumpa – BSA), Vilnius: Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, 2022.

Laiške, užrašytame xml pavidalu, atsispindi du sluoksniai: diplomatinis (autorinis variantas parodomas pažymomis „orig“) ir redaguotas (redakciniai taisymai parodomi pažyma „reg“). Koduojant laiško tekstą taikomas paralelaus segmentavimo metodas. Vienoje eilutėje esantys skirtingi variantai koduojami, naudojant žymeles „rdg“. Variantai, išdėstyti lygiagrečiai vienas šalia kito, parodomi kritiniame aparate tarp žymelių „app“. Koduotas laiško variantas saugomas v-machine bylos aplanke sruoga BSA.

Laiško diplomatiniame perraše atsispindi autorinis variantas.

Minimaliai koreguotame laiške taisomi dabartinės kalbos nuostatų neatitinkantys rašybos ir skyrybos atvejai.

Laiško diplomatiniame tekste pateikiami tekstologiniai komentarai, paaiškinantys rašymo procesą: autoriaus neaiškiai užrašyta vieta nurodoma pažyma c („critical note“); lapo pabaiga nurodoma pažyma p („physical note“).

Šalia laiško diplomatinio perrašo JPG formatu (600x600 DPI) teikiami autografo atvaizdai.

Doc. J. Tumui
Note: Juozas Tumas-Vaižgantas (1869–1933) – literatūros istorikas, kritikas, rašytojas, kunigas. 1922–1929 m. dėstė Lietuvos universitete lietuvių literatūros istoriją. 1924 m. jam suteiktas docento vardas.
Susirinkim
susirinkim.
geg. 13 d. 16 val.
Univers. I
Rūmų
rūmų
6 audit.
Kviečia
BSruoga.
B. Sruoga.
Note: Balio Sruogos kvietimas, steigiant Lietuvių – vokiečių kultūrinio bendradarbiavimo draugiją.

Susirinkim
susirinkim.